چهارمین همایش ملی نقش معدن در یزد با حضور 200 نفر از متخصصین و کارشناسان این حوزه برگزار شد.

سعید افضلی پور، رئیس خانه معدن، هدف از برگزاری این همایش را اهمیت بخش معدن در توسعه و رونق اقتصاد، تامین مواد اولیه برای صنایع استراتژی کشور و چگونگی فراوری مواد معدنی و جلوگیری از خام فروشی عنوان کرد.

این همایش که در تاریخ 31 خرداد ماه سال جاری در هتل صفائیه یزد برگزار شد میزبان آقای دکتر جعفر سرقینی، معاون معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت، مسئولین استانی و نیز متخصصین و مدیران حوزه معدن و فراوری بود.

در حاشیه این همایش نیز نمایشگاهی به منظور معرفی توان معدنی استان برگزار شد که شرکت ذوب روی بافق نیز با ایجاد غرفه ای به معرفی و توانمندی خود پرداخت.

در انتهای همایش از برگزیدگان صنعت و معدن تجلیل شد که آقای مهندس حیدرزاده مدیر عامل شرکت ذوب روی بافق موفق به دریافت لوح تقدیر و تندیس این جشنواره شد.

اخبار مجتمع

افزایش آمار تولید
افزایش آمار تولید اسیدسولفوریک در سال 92 
ادامه مطلب
دومین نمایشگاه صنعت و ...
افتتاح خط تولید لیچ ...
افتتاح خط تولید لیچ اکسیدی توسط مدیرعامل محترم شرکت مهر ...
ادامه مطلب
دیدار مدیریت محترم عامل ...
دیدار نوروزی مدیریت محترم شرکت ذوب روی بافق با جناب آقای ...
ادامه مطلب

*** حمایت از کالای ایرانی ***

درباره شرکت ذوب روی بافق

شركت ذوب روي بافق (سهامي خاص) در تاريخ 21/12/1370 تحت شماره 89072 در اداره ثبت شركتها و مالكيت صنعتي تهران به ثبت رسيد و پس از توليد آزمايشي در نيمه آبان ماه 1378، در تاريخ 24/9/1379 افتتاح گرديد . كارخانه اين شركت به منظور توليد سالانه 30.000 تن شمش روي SHG در 45 كيلومتري محور يزد - بافق با مساحتي بالغ بر 200 هكتار با دانش فني، ماشين‌آلات و نظارت بر نصب از شركت NFC چين خريداري گرديد. اين كارخانه بزرگترين واحد توليدي شمش روي كشور مي‌باشد كه با كنسانتره سولفوره روي تغذيه مي‌شود و با توليد 30.000 تن شمش روي و 50.000 تن اسيد سولفوريك در سال از بزرگترين توليدكنندگان روي ايران است. عمده مواد اوليه مصرفي اين مجموعه، كنسانتره سولفوره روي با عيار 54-52 درصد و رطوبت 11-8 درصد به ميزان 71-65 هزار تن در سال مي‌باشد و به علت مصرف كنسانتره سولفوره در كارخانه ذوب روي بافق در فرآيند توليد، تركيبي از هر دو روش پايرومتالوژي و هيدرومتالوژي وجود دارد. در تاريخ 24 شهريور 1383 شركت توسعه معادن روي ايران بيش از 98 درصد سهام اين شركت را به منظور حل معضلات فني و اقتصادي واحد مذكور و تبديل آن به يك واحد فعال و پربازده اقتصادي خريداري نمود.