شرکت ذوب روی بافق در روز چهارشنبه 17 مردادماه میزبان مدیرعامل هلدینگ توسعه معادن روی ایران جناب آقای دکتر محمود اسکندری نسب، اعضاء محترم هیئت مدیره آقایان صبری و محمد خانی، مدیرعامل شرکت معادن بافق و آقای جلیلی انگورانی مدیر عامل معدن کاران انگوران بود.

این بازید در ابتدا با جلسه مشترک فی‌مابین مدیران ارشد مجتمع ذوی روی بافق و مدیرعامل هلدینگ آغاز شد و سپس با بازدید کامل از سایت شرکت ادامه پیدا کرد و درنهایت پس از بازدید با ناهار کاری و گزارش فعالیت‌های انجام‌شده شرکت به پایان رسید.

در پایان مدیرعامل هلدینگ توسعه معادن روی ایران ضمن تشکر و قدردانی از مجموعه اقدامات انجام‌شده توسط مدیران و کارکنان شرکت ذوب روی بافق، اظهار امیدواری کرد که با مذاکرات انجام‌شده و اقدامات در دست انجام، مشکلات پیش روی مجتمع رفع شده و ضمن ارسال کنسانتره سولفوره از معدن کوشک و با تلاش‌های همکاران بتوان ظرفیت تولید کارخانه را به ظرفیت اسمی آن نزدیک کرد.

همچنین وی گفت با توجه به پروژه‌های انجام‌شده که با کمترین هزینه ممکن بوده است، می‌توان شرکت ذوب روی بافق را به‌عنوان الگویی برای دیگر شرکت‌ها در نظر گرفت.

اخبار مجتمع

افزایش آمار تولید
افزایش آمار تولید اسیدسولفوریک در سال 92 
ادامه مطلب
دومین نمایشگاه صنعت و ...
افتتاح خط تولید لیچ ...
افتتاح خط تولید لیچ اکسیدی توسط مدیرعامل محترم شرکت مهر ...
ادامه مطلب
دیدار مدیریت محترم عامل ...
دیدار نوروزی مدیریت محترم شرکت ذوب روی بافق با جناب آقای ...
ادامه مطلب

*** حمایت از کالای ایرانی ***

درباره شرکت ذوب روی بافق

شركت ذوب روي بافق (سهامي خاص) در تاريخ 21/12/1370 تحت شماره 89072 در اداره ثبت شركتها و مالكيت صنعتي تهران به ثبت رسيد و پس از توليد آزمايشي در نيمه آبان ماه 1378، در تاريخ 24/9/1379 افتتاح گرديد . كارخانه اين شركت به منظور توليد سالانه 30.000 تن شمش روي SHG در 45 كيلومتري محور يزد - بافق با مساحتي بالغ بر 200 هكتار با دانش فني، ماشين‌آلات و نظارت بر نصب از شركت NFC چين خريداري گرديد. اين كارخانه بزرگترين واحد توليدي شمش روي كشور مي‌باشد كه با كنسانتره سولفوره روي تغذيه مي‌شود و با توليد 30.000 تن شمش روي و 50.000 تن اسيد سولفوريك در سال از بزرگترين توليدكنندگان روي ايران است. عمده مواد اوليه مصرفي اين مجموعه، كنسانتره سولفوره روي با عيار 54-52 درصد و رطوبت 11-8 درصد به ميزان 71-65 هزار تن در سال مي‌باشد و به علت مصرف كنسانتره سولفوره در كارخانه ذوب روي بافق در فرآيند توليد، تركيبي از هر دو روش پايرومتالوژي و هيدرومتالوژي وجود دارد. در تاريخ 24 شهريور 1383 شركت توسعه معادن روي ايران بيش از 98 درصد سهام اين شركت را به منظور حل معضلات فني و اقتصادي واحد مذكور و تبديل آن به يك واحد فعال و پربازده اقتصادي خريداري نمود.