افتتاح خط تولید لیچ اکسیدی توسط مدیرعامل محترم شرکت مهر اقتصاد ایرانیان

همزمان با ولادت امام حسین(ع) خط تولید لیچ اکسیدی با تشریف فرمایی جناب آقای الهی شکیب مدیرعامل محترم شرکت مهر اقتصاد ایرانیان و جناب آقای دکتر سعدمحمدی مدیرعامل محترم هلدینگ توسعه معادن روی ایران در مجتمع ذوب روی بافق- یزد بطور رسمی افتتاح و آغاز بکار کرد.

لازم به ذکر است در خصوص این پروژه پس از بررسی فنی و اقتصادی طرح، اقدام به عملیات مهندسی و طراحی سیستم شده و با اتکاء به نیروهای متخصص داخل شرکت در مدت زمان کمتر از یک ماه اقدام به ساخت و نصب تجهیزات لازم گردید.

اهداف این طرح عبارت است از :

1-    ایجاد امکان تولید روی از خاکهای معدنی کم عیار اکسیدی و کربناتی

2-    انجام بازیافت فیلتر کیکها و باطله های مختلف موجود فرآیند

3-    تکمیل زنجیره تولید و افزایش قابلیت خطوط تولید

4-    افزایش ظرفیت تولید شمش روی معادل 5000 تن در سال

این پروژه با تغییر کاربری در تولید و صرف هزینه 50 میلیون تومان، سالیانه 14 میلیارد تومان برای این مجموعه سودآوری خواهد داشت. درکنار این افتتاح از مجموعه سایت بازدید بعمل آمد، در پایان جلسه ای با حضور مدیران ستادی توسعه معادن روی ایران و ذوب روی بافق تشکیل شد و گزارش فعالیت ها و توفیقات سال 95 به استماع حضار رسانده شد که موجب خرسندی و تشویق مدیران ارشد گروه و هلدینگ واقع گردید.

اخبار مجتمع

افزایش آمار تولید
افزایش آمار تولید اسیدسولفوریک در سال 92 
ادامه مطلب
دومین نمایشگاه صنعت و ...
افتتاح خط تولید لیچ ...
افتتاح خط تولید لیچ اکسیدی توسط مدیرعامل محترم شرکت مهر ...
ادامه مطلب
دیدار مدیریت محترم عامل ...
دیدار نوروزی مدیریت محترم شرکت ذوب روی بافق با جناب آقای ...
ادامه مطلب

*** حمایت از کالای ایرانی ***

درباره شرکت ذوب روی بافق

شركت ذوب روي بافق (سهامي خاص) در تاريخ 21/12/1370 تحت شماره 89072 در اداره ثبت شركتها و مالكيت صنعتي تهران به ثبت رسيد و پس از توليد آزمايشي در نيمه آبان ماه 1378، در تاريخ 24/9/1379 افتتاح گرديد . كارخانه اين شركت به منظور توليد سالانه 30.000 تن شمش روي SHG در 45 كيلومتري محور يزد - بافق با مساحتي بالغ بر 200 هكتار با دانش فني، ماشين‌آلات و نظارت بر نصب از شركت NFC چين خريداري گرديد. اين كارخانه بزرگترين واحد توليدي شمش روي كشور مي‌باشد كه با كنسانتره سولفوره روي تغذيه مي‌شود و با توليد 30.000 تن شمش روي و 50.000 تن اسيد سولفوريك در سال از بزرگترين توليدكنندگان روي ايران است. عمده مواد اوليه مصرفي اين مجموعه، كنسانتره سولفوره روي با عيار 54-52 درصد و رطوبت 11-8 درصد به ميزان 71-65 هزار تن در سال مي‌باشد و به علت مصرف كنسانتره سولفوره در كارخانه ذوب روي بافق در فرآيند توليد، تركيبي از هر دو روش پايرومتالوژي و هيدرومتالوژي وجود دارد. در تاريخ 24 شهريور 1383 شركت توسعه معادن روي ايران بيش از 98 درصد سهام اين شركت را به منظور حل معضلات فني و اقتصادي واحد مذكور و تبديل آن به يك واحد فعال و پربازده اقتصادي خريداري نمود.