افتتاح فاز سوم پروژه افزایش ظرفیت لیچ اکسیده

Banner

افتتاح فاز سوم پروژه افزایش ظرفیت لیچ اکسیده

فاز سوم پروژه افزایش ظرفیت لیچ اکسیده در روز چهارشنبه مورخ 26 خرداد ماه، با حضور مدیرعامل، مدیران، سرپرستان و بخشی از کارکنان افتتاح شد

پس از بررسی و مطالعات صورت گرفته طرح عملیاتی راه‌اندازی واحد لیچ اکسیده توسط کارشناسان شرکت تهیه و در نیمه دوم اسفند سال 1395 فاز نخست پروژه مذکور با ظرفیت تولید روزانه 10 تن روی محتوی (3300 تن در سال) با هزینه سرمایه‌گذاری کمتر از 500 میلیون ریال توسط واحد فنی و مهندسی کارخانه عملیاتی شد.

پس از اجرای این طرح و با توجه به نتایج به‌دست‌آمده، اجرای فاز دوم این پروژه باهدف افزایش ظرفیت تولید این واحد به حدود 16 تن در روز (5500 تن در سال) در دستور کار قرار گرفت و این کار با افزودن یک دستگاه کشتی اختلاط و یک دستگاه مخزن 40 مترمکعبی اجرایی شد.

 با توجه به کاهش منابع اکسیده موجود در بازار و از طرفی سعی بر حفظ روند تولید و همچنین موجود بودن بیش از 500 هزار تن کیک‌های لیچ اکسیدی با متوسط عیار 6 درصد، استفاده از روی محتوی موجود در این کیک‌ها با اجرای فاز سوم پروژه افزایش ظرفیت لیچ اکسیدی، در دستور کار قرار گرفت.

این پروژه شامل احداث خط تولید متشکل از 7 دستگاه مخزن 40 مترمکعبی، 6 دستگاه فیلتر پرس 92 قابه 120*120 سانتی‌متر، 4 عدد کشتی اختلاط و ... جهت ایجاد ظرفیت جدید به‌منظور تولید روزانه 60 الی 75  تن کیک BZS با عیار 20 درصد که حاوی 10 الی 15 تن روی محتوی می‌باشد مدنظر قرارگرفته است.

هزینه اجرای پروژه 150 میلیارد ریال می‌باشد که منجر به افزایش تولید به میزان 10 الی 12 تن شمش در روز خواهد شد.

گفتنی است برگشت سرمایه از محل پروژه ظرف مدت‌زمان کمتر از 6 ماه خواهد بود.